Zmiany w prawie atomowym - Śląska Izba Lekarska

Przypominamy, że 23 września 2019 r. weszła w życie ustawa z dnia 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy - Prawo atomowe oraz ustawy o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1593). Nowelizacja związana jest z implementacją do polskiego porządku prawnego unijnych przepisów - 2 dyrektyw i wytycznych Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.

Szczegóły na temat istotnych zmian w zakresie stosowania promieniowania jonizującego w celach medycznych znajdują się TUTAJ