Sąd Okręgowy w Katowicach poszukuje lekarzy sądowych - Śląska Izba Lekarska

Informujemy, że Prezes Sądu Okręgowego w Katowicach zamierza podpisać umowę o wykonywanie czynności lekarza sądowego z lekarzami o specjalności:

• chirurgia (2 osoby)
  • psychiatria (1 osoba)
  • choroby wewnętrzne (6 osób)
  • ortopedia i traumatologia (2 osoby)

Zainteresowanych lekarzy prosimy o wysłanie zgłoszenia (CV) na adres
do 7 czerwca 2021 r.

Lekarzem sądowym może zostać lekarz, który spełnia następujące warunki:

• ma prawo wykonywania zawodu lekarza na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  • ma pełną zdolność do czynności prawnych;
  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
  • ma nieposzlakowaną opinię;
  • uzyskał rekomendację okręgowej rady lekarskiej;
  • ma tytuł specjalisty lub specjalizację I lub II stopnia.

Lekarzem sądowym nie może zostać lekarz, wobec którego jest prowadzone postępowanie:

• o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe;
  • związane z niedostatecznym przygotowaniem zawodowym;
  • w przedmiocie niezdolności do wykonywania zawodu ze względu na stan zdrowia.