„ Medyk Zabrze” Mistrzem Polski Lekarzy w Piłce Nożnej Sześcioosobowej - Śląska Izba Lekarska

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej  szczegółów w naszej Polityce prywatności i cookies.
  • BIP
Otwórz menu/Zamknij menu

Piłkarze nożni z drużyny „Medyk Zabrze”, pod wodzą opiekuna Damiana Kaweckiego oraz kapitana drużyny Konrada Korniluka, wywalczyli kolejny tytuł Mistrza Polski Lekarzy w Piłce Nożnej Sześcioosobowej.

Poniżej publikujemy relację Grzegorza Wojdy:

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19, od 11.06 do 12.06 w Częstochowie odbyły się XIV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Piłce Nożnej Sześciosobowej w kategorii open oraz V Mistrzostwa Polski Lekarzy Oldboys. Naszą Izbę Lekarską reprezentowała drużyna "Medyka Zabrze" w kategorii open oraz 4 członków ŚIL (Marian Wolniewicz, Damian Kawecki, Maciej Wiewióra i Jerzy Wydmański) w kategorii oldboys w połączonej drużynie OIL Częstochowa/Zabrze. Medyk Zabrze bronił tytułu wywalczonego w 2019 roku. Turniej odbył się na boiskach stadionu Victorii Częstochowa. Pogoda sprzyjała grze w piłkę.

Medyk rozpoczął swoją przygodę w turnieju w grupie A od zwycięstwa z drużyną z Pabianic 2:0. Bramki strzelili Michał Kaczyński i Maciej Kocjan. Pierwszy z zaplanowanych meczów nie odbył się z powodu nieobecności drużyny  z Bydgoszczy, Medykowi przyznano walkower. Nasza drużyna rozkręcała się z meczu na mecz. Kolejne wyniki to zwycięstwo z Klubem PPMK 1:0 (bramkę strzelił Maciej Kocjan), remis z OIL Lublin 3:3 (Kocjan, Konrad Korniluk, Tomasz Zahorski), zwycięstwo z Wojskową Izbą Lekarską 2:0 (Korniluk, Grzegorz Wojda). Piątek był bardzo udanym dniem turnieju, rozgrywki grupowe skończyliśmy na 1 miejscu, a nasza gra mogła się podobać coraz bardziej. Faza pucharowa rozgrywana była w sobotę.

W ćwierćfinale trafiliśmy na drużynę z Kielc, którą pokonaliśmy 4:0 (Kocjan, Grzegorz Kwolek, Korniluk, Szczepan Matoga). Nadszedł czas na decydujące pojedynki w turnieju. W półfinale graliśmy z naszym grupowym przeciwnikiem, czyli drużyną OIL Lublin. Pomimo tego, że pierwsi straciliśmy bramkę, zacisnęliśmy zęby i szybko kontaktową bramkę zdobył Konrad Korniluk. Medyk poszedł za ciosem i bramki Macieja Kocjana i Michała Kaczyńskiego zapewniły nam awans do finału.

Mecz finałowy to kolejny rewanż za mecz grupowy. Naszym przeciwnikiem była Wojskowa Izba Lekarska. Chęć obrony tytułu napędzała nas niesamowicie. Mieliśmy pełną kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Bramki strzelane przez Tomasza Zahorskiego i Konrada Korniluka powodowały wybuchy niesamowitej radości w drużynie. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 i stało się! Medyk Zabrze obronił tytuł, kapitan Konrad Korniluk mógł wznieść ogromny puchar za zwycięstwo, a każdy z członków Medyka był dumny ze złotego medalu zawieszonego na swojej szyi. To już 7 złoty medal wywalczony przez naszą drużynę w tych Mistrzostwach, ponadto wywalczyliśmy po razie srebro i brąz.

Oprócz zwycięstwa w całym turnieju Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem wybrano Macieja Kocjana, który przez cały turniej prezentował doskonałą formę i był motorem napędowym dla drużyny. Stadion Victorii był dla Medyka szczęśliwy, dobra atmosfera w drużynie, motywacja i głód rywalizacji doprowadziły nas do sukcesu. Na Igrzyska Lekarskie w Zakopanem we wrześniu pojedziemy z zamiarem wywalczenia kolejnego złotego medalu!

Nasz skład: Michał Ochałek i Piotr Zagórski (bramkarze), Konrad Korniluk - kapitan, Maciej Kocjan, Maciej Pozowski, Szczepan Matoga, Piotr Paul, Grzegorz Wojda, Grzegorz Kwolek, Tomasz Zahorski, Piotr Muzyk, Dawid Pawlak, Michał Kaczyński, Konrad Samborski, Mateusz Tajstra, Mateusz Dłutowski, Damian Kawecki i Marian Wolniewicz.

Udostępnij