List otwarty Przewodniczących Okręgowych Rad Lekarskich do Ministra Zdrowia - Śląska Izba Lekarska

Szanowny Panie Ministrze,

W związku z Pana wypowiedzą z 05.08.2021 r. dotyczącą ewentualnej trzeciej dawki szczepienia przeciwko COVID, uprzejmie przypominamy, że za zakup szczepionek i gospodarkę nimi odpowiada bezpośrednio Rząd, a nie lekarze. A próbę podważania autorytetu polskich lekarzy w kontekście znacznego wyhamowania programu szczepień i nadchodzącej czwartej fali korona wirusa uznać należy za działalność wysoce szkodliwą.

w imieniu Konwentu Prezesów ORL

Przewodnicząca