Śląscy lekarze Mistrzami Europy w narciarstwie - 28-29 lutego 2020 r. - Śląska Izba Lekarska

28-29.02 w Bad Gastein odbyły się 3 Mistrzostwa Europy Lekarzy w narciarstwie alpejskim. W tym roku organizatorami zawodów byli lekarze z Austrii. Wspólnie rywalizowaliśmy na stromych i wymagających trasach góry Schlossalm, kandytującej w przyszłym roku do Pucharu Świata. Na tegoroczne zawody oprócz licznej grupy gospodarzy przyjechali Słoweńcy, Niemcy, Włosi, Słowacy i nasza ekipa-Polskimed.
Polska reprezentacja lekarzy liczyła 23 zawodników. Rywalizacja odbywała się w 3 konkurencjach: slalomie, gigancie i supergigancie. Wielu naszych reprezentantów zajęło punktowane miejsca, dzięki czemu zdobyliśmy w tym roku PIERWSZE miejsce w klasyfikacji o Puchar Narodów.
Liczną cześć reprezentacji stanowili lekarze z narciarskiej sekcji Śląskiej Izby Lekarskiej. Na najwyższym miejscu podium stanęli Katarzyna Smolik, Jacek Sroczyński, Mariusz Smolik, Marcin Smolik, na drugim miejscu: Michał Dyrda, Przemysław Nowak, a trzecim miejscu Ewa Dyrda i Adam Dyrda.
Przyjazna atmosfera, duch sportowej rywalizacji towarzyszyły na stoku i w chwilach relaksu. Po uzgodnieniach komitetu organizacyjnego Mistrzostwa Europy Lekarzy mistrzostwa w przyszłym roku odbędą się w Polsce.
Michał Smolik

img 4498