Rajd Motocyklowy „Kocia Rajdowa Reinkarnacja” - Śląska Izba Lekarska

W czasie epidemii udział lekarzy w wydarzeniach sportowych uległ zawieszeniu - duże imprezy zostały odwołane lub przesunięte na jesienne terminy. W tym okresie większość z nas zachowała aktywność, trenując indywidualnie lub biorąc udział w mniejszych lokalnych przedsięwzięciach sportowych, zachowując wymagany reżim sanitarny. Szczególną aktywność wykazali członkowie Sekcji Sportów Motorowych naszej Izby, którzy pod przewodnictwem Krzysztofa Solany brali udział w Kocim Rajdzie oraz zorganizowali I Motocyklowy Asfaltowy Rajd (I MAR).

Rajd Motocyklowy „Kocia Rajdowa Reinkarnacja”

5 lipca 2020 członkowie Sekcji Sportów Motorowych w osobach Krzysztofa Solany, Mariusza Saroty oraz Mikołaja Pietrzaka wzięli udział w Kocim Rajdzie zorganizowanym po najpiękniejszych zakątkach Dolnego Śląska. Rajd wystartował i zakończył się w Kłodzku przy salonie Yamahy, a brało w nim udział 115 motocyklistów z całej Polski.

Zabawę rozpoczęliśmy o 10.30, a zakończyliśmy o godzinie 18.00 po przejechaniu około 180 km po najpiękniejszych górskich szlakach Dolnego Śląska. Rajd odbywał się na drogach asfaltowych i wiódł po drogach publicznych, jednak  z dala od głównych szlaków komunikacyjnych - od przełęczy do przełęczy.

Na starcie każdy z uczestników otrzymał tzw. „roadbook”, dzięki któremu śląska ekipa rajdersów była w stanie odnaleźć optymalną trasę i przybyć na czas do punktów kontrolnych. Dzięki wspólnej pasji członków sekcji mogliśmy kolejny już raz spędzić przyjemnie czas i odkryć nowe szlaki motocyklowe, a co najważniejsze zapomnieć na chwilę o trudach życia codziennego oraz pracy.

dr n. med. Mikołaj Pietrzak

koci rajd 1