XXX Mistrzostwa Polski w Lublinie - Śląska Izba Lekarska

W czasie obecnej pandemii wszystkie imprezy sportowe zostały odwołane. Pojawiła się jednak możliwość startu w zawodach z zachowaniem zaleceń przeciwepidemicznych. W dniach 22-23 sierpnia 2020 r. w Lublinie odbyły się XXX Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce. Były to zarazem IX Mistrzostwa Polski Lekarzy.Inicjatorem i organizatorem Mistrzostw Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce jest lek. med. Julian Pełka - Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters, multimedalista i nadal aktywny sportowiec. Poziom sportowy zawodów jest bardzo wysoki, ponieważ startują w nich byli kadrowicze i reprezentanci kraju. W zawodach uczestniczyło 484 zawodników, w tym 27 lekarzy. Poza konkursem wystąpiły trzy podopieczne Roberta Korzeniowskiego.

Naszą Izbę reprezentowało 4 zawodników, którzy zdobyli w IX Mistrzostwach Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce następujące wyróżnienia:

1. Olga Stępień-Wyrobiec- dwa złote medale (w biegu na 800 i 1500m)
2. Grzegorz Wyrobiec- złoty i srebrny medal (odpowiednio w biegu na 5000m i 1500m)
3. Leszek Stecuła- niestrudzony Leszek wystartował w sześciu konkurencjach i wywalczył: złoty, srebrny i 3 brązowe medale.
4. Stefan Madej- dwa złote medale i Puchar Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej - Prof. dr hab. n.med. Andrzeja Matyi dla najlepszego zawodnika IX MPL.Po raz pierwszy uzyskał więcej punktów przeliczeniowych (1066 pkt) od znakomitej sprinterki-Małgorzaty Gąsowskiej (1028 pkt)

Również w klasyfikacji XXX MP w L.A. Masters możemy pochwalić się znaczącymi sukcesami:

1. Olga Stępień-Wyrobiec- złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w biegu na 800m oraz srebrny medal w biegu na 1500m.
  2. Leszek Stecuła- srebrny w biegu na 100m przez płotki i brązowy medal w skoku w dal, w pozostałych konkurencjach blisko podium.
  3. Grzegorz Wyrobiec- tuż za strefą medalową
  4. Stefan Madej- złoty medal i tytuł Mistrza Polski w rzucie oszczepem

Małżeństwo lekarskie Olga Stępień-Wyrobiec i Grzegorz Wyrobiec, poważnie traktują udział w zawodach. Olga trenuje pod nadzorem Pauliny Gaj i corocznie poprawia swoje rekordy życiowe. Grzegorza trenuje była mistrzyni Polski  w biegach średnich Sandra Michalak. W Lublinie, w drugim dniu zawodów, w rzęsistym deszczu Grzegorz ustanowił swój rekord życiowy na dystansie 5000m,uzyskując czas poniżej 20 minut.

Więcej informacji o zawodach na stronie:

Mam nadzieję, że kolejne zawody odbędą się już w normalnych warunkach.
Zachęcam do aktywności fizycznej i treningów.

Stefan Madej
Przewodniczący KSiR

3. olga wyrobiec w zwycieskim bieguOlga Wyrobiec w zwycięskim biegu

1. nasza druzyna grzegorz olga stefan leszek