I Motocyklowy Asfaltowy Rajd (MAR) - Śląska Izba Lekarska

11-14 czerwca 2020 roku odbył się I-szy MAR - Motocyklowy Asfaltowy Rajd organizowany przez Sekcję Sportów Motorowych Śląskiej Izby Lekarskiej. W Rajdzie uczestniczyło kilkanaście osób, w tym lekarze bezpośrednio związani ze Śląską Izbą Lekarską i zaproszeni goście.

Na miejsce pierwszej tegorocznej edycji wybraliśmy tereny Kotliny Kłodzkiej jako niezwykle malowniczej i urozmaiconej geograficznie. Wybór okazał się strzałem w 10-kę.

Setki przejechanych kilometrów, wiele zaliczonych miejscówek i punktów widokowych, a wieczorem ciągnące się do późnych godzin opowieści dotyczące naszej pasji – turystyki motocyklowej. To wszystko sprawiło, że Rajd  z pewnością zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników i da początek podobnym cyklicznym tego typu imprezom w przyszłości.

Przewodnikiem i współautorem tras był człowiek zajmujący się tym zawodowo – właściciel firmy turystycznej „On Tour” związany również z działem motocyklowym firmy Yamaha Poland. W dniu przyjazdu w ramach prologu pokonaliśmy ponad 100 km, a w kolejnych dniach odpowiednio: 170 km i 130 km. Ucieczka przed burzą dodała tylko szczypty adrenaliny. Nasz rajd będziemy wspominać jako pełną radości, dynamiczną i przede wszystkim bezpieczną jazdę motocyklami. I o to tak naprawdę chodzi w tym wspaniałym sporcie i pasji zarazem.

Do zobaczenia gdzieś w trasie, lewa w górę, hej!

Członek Sekcji Sportów Motorowych ŚIL

lek. dent. Mariusz Sarota

Większość z nas jest kierowcami. Opisane przez kolegów niezwykłe wspomnienia z rajdów uświadamiają nam, jak ważne jest to, aby każda nasza podróż przebiegała bezpiecznie i kończyła się szczęśliwym powrotem do domu. Do tego potrzebne są: wiedza i umiejętności. Z tego względu rozważamy zorganizowanie na jesieni kursów bezpiecznej jazdy samochodem, których celem byłoby wykształcenie umiejętności panowania nad pojazdem w różnych warunkach drogowych i pogodowych.

A tymczasem – szerokiej drogi podczas Waszych podróży!

Stefan Madej

Przewodniczący KSiR ŚIL.